Práca na doma – otázka času

Keď sa autom, hromadnou dopravou, pešo, prípadne iným spôsobom premiestňujeme každý pracovný deň na svoje pracovisko a samozrejme aj naspäť, zrejme nevykonávame nijakú zmysluplnú prácu. Tento čas sa prakticky nedá nijako zmysluplne využiť. Čas, ktorý človek takto minie na cestu do práce a z práce je všeobecne považovaný za čas stratový. V prípade, že pracovisko máme doma, tak tento čas si pochopiteľne ušetríme a môžeme ho potom použiť zmysluplnejšie na čo len chceme.

Koľko by to bolo aspoň približne ušetrených hodín? Poďme teda počítať. Napríklad kalendárny rok 2007 mal u nás na Slovensku presne 250 pracovných dní. Ak by sme išli každý pracovný deň do práce počas celého roka a minuli by sme na cestu do práce a z práce napríklad 2 hodiny, tak za rok 2007 by sme ušetrili 500 hodín. Potom by to bolo za 20 rokov cestovania do práce a z práce 10 000 hodín ušetreného času.

 

 

Nebolo by to úžasné? Mať tak k dispozícii 10 000 hodín času svojho vlastného života, ktorý by sme mohli prežiť krajšie, lepšie a zmysluplnejšie ako ho „premrhať” cestovaním tam a späť do práce a z práce.

Okrem ušetreného času na necestovaní do práce a z práce sa pri práci z domu naskytá aj možnosť slobodnej voľby rozvrhnutia času, v ktorom budeme vykonávať jednotlivé činnosti. Jedná sa o najväčšiu slobodu, ktorú nám takáto domácka práca môže priniesť – slobodu nakladania s vlastným časom.

Prečítajte si tiež: Spojenie a komunikácia pri práci na doma